info 2018-01-27T15:53:36+00:00

O Coppercoat

Coppercoat jest dostępny oficjalnie na rynku od 1991 roku i jest najbardziej trwałym i długowiecznym zabezpieczeniem antyporostowym dostępnym na rynku. Miliony właścicieli łodzi są zmuszeni do co sezonowego odnawiania antifoulingu – Coppercoat kładzie kres temu kosztownemu i czasochłonnemu zabiegowi. Ta wytrzymała receptura z dużym dodatkiem czystej miedzi chroni ponad 60 000 łodzi na całym świecie jednorazowym zabiegiem, który zwykle zapewnia wysoki poziom ochrony przez dekadę lub dłużej. Powłoka z miedzi jest odpowiednia do amatorskiego lub profesjonalnego zastosowania, za pomocą wałka lub natrysku i może być stosowana na wszystkich powierzchniach, takich jak laminat, żelazo, stal, drewno i aluminium.

Coppercoat to połączenie specjalnie opracowanej bezrozpuszczalnikowej żywicy epoksydowej i miedzi o wysokiej czystości (99%). Każdy litr żywicy jest mieszany z 2 kilogramami sproszkowanej miedzi, co jest maksymalną ilością dopuszczoną przez przepisy, dzięki czemu Coppercoat jest najsilniejszym dostępnym środkiem przeciwporostowym opartym na miedzi.

W przeciwieństwie do wielu firm konkurencyjnych nie produkujemy różnego rodzaju środków przeciwporostowych dla różnych rodzajów łodzi i różnych warunków. Zamiast tego, Coppercoat jest dostępny tylko w jednej pełnej, wytrzymałej wersji. Nośnik epoksydowy jest wypełniony maksymalną ilością miedzi dozwoloną przez prawo i w konsekwencji będzie izolował zanieczyszczenia w niemal każdych warunkach. Co więcej, podczas gdy nieżelująca żywica epoksydowa może z łatwością wytrzymać użytkowanie szybkich łodzi motorowych i jednostek wyścigowych, ta powłoka jest równie skuteczna na statkach komercyjnych, jak również wolniej pływających jachtach żaglowych.

Sklasyfikowana jako nie wypłukująca się, ta wysoce skuteczna powłoka jest znacznie łagodniejsza dla środowiska niż inne konkurencyjne preparaty. Rzeczywiście, prawidłowo stosowane aplikacje przeciwdziałają porastaniu przez dekadę lub dłużej! Nasz produkt oraz jego aplikacja zostały przetestowane i zatwierdzone przez Kierownictwo ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, zgodnie z prawem brytyjskim i unijnym. Posiadając certyfikat HSE nr 7532 nasz preparat jest w pełni zatwierdzony do użytku zarówno przez zawodowych rzemieślników, jak i amatorów.

Co więcej, Coppercoat w pełni odpowiada aktualnej (2001) rezolucji MEPC.102 (48) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).Dzisiaj sam Coppercoat ma sprawdzoną żywotność 10 lat plus, z niezrównanym, ciągłym rekordem sprzedaży sięgającym 1991 roku. Inne preparaty przeciwporostowe oparte mogą pozazdrości marki Coppercoat budowanej przez lata.